Lázeňský dům TOSCA

Karlovy Vary, nejznámější a největší české lázně, leží v západních Čechách v blízkosti německých hranic na soutoku řek Ohře, Teplá a Rolava ve výšce 380  m nad mořem. Samotné lázeňské centrum je vklíněno do údolí řeky Teplé. Klima Karlových Varů ovlivňují nedaleké Krušné Hory.
O založení města koluje stará romantická pověst, která vypráví o římském císaři a českém králi Karlu IV. a jeho lovecké vášni. Jednoho krásného dne se prý vydal ze svého nedalekého hradu Lokte na hon. Celý den se lovecké družině nedařilo. Teprve na zpáteční cestě spatřili lovci statného jelena, kterého začali pronásledovat až do míst, kde vyvěrají teplé prameny. Štvané zvíře skočilo ze skály, lovečtí psi se vrhli za ním, ale družina jim přispěchala na pomoc. Ke svému překvapení lovci nalezli vodu, z níž stoupala pára. Někteří psi plavali ve vodě, jiní si lízali rány. Vzdělaný Karel IV., který znal podobné prameny ze severní Itálie, ponořil do vody svou zraněnou nohu a brzy se prý jeho rána zahojila. Moudrý císař pochopil, že voda má léčebné účinky, a proto zde nechal vystavět město, které dodnes nese jeho jméno.

Přímo v centru Karlových Varů se nachází Lázeňský dům Tosca u světoznámého pramene Vřídlo v bezprostřední blízkosti kostela sv. Máří Magdalény. Vzdálenost od Prahy je přibližně 125 km.

Pro ubytování hostů slouží 85 pokojů s příslušenstvím (18 jednolůžkových, 66 dvoulůžkových, 1 trojlůžkový a 1 apartmá) s celkovou kapacitou 151 lůžek v komplexu šesti budov (Tosca, Albatros, Zvon, Ostrava, Thermie, Balneo). Stravování je zajištěno ve vlastní jídelně, kde nabízíme široký výběr podávaných jídel včetně snídaní formou švédských stolů. Našim hostům je nadále k dispozici stylově zařízená kavárna, v níž je možno si vybrat z několika druhů káv, s krásným výhledem na Vřídelní kolonádu.

U Lázeňského domu Tosca je omezený počet parkovacích míst a není zde možné dlouhodobé parkování většího počtu automobilů. V den příjezdu a odjezdu můžete na nezbytně dlouhou dobu zastavit u objektu a vyložit či naložit zavazadla – vjezd do lázeňské zóny je možný po předložení platného poukazu k pobytu. Dále je možné využít systému městských veřejných parkovišť.

V největším lázeňském městě České republiky vyvěrá celkem 12 termálních pramenů s teplotou od 40 °C do 72 °C, které se využívají k pitné kúře, koupelím, zubním irigacím, inhalacím aj. Kromě termálních pramenů poskytují Karlovy Vary též mnoho architektonických skvostů, jakými jsou např. Mlýnská kolonáda, a nabízejí možnost vyzkoušet řadu významných produktů, jako jsou lázeňské oplatky, kvalitní bylinný likér Becherovka, minerální voda Mattoni, luxusní české křišťálové sklo Moser, karlovarský porcelán Thun a jiné. Mnohaletou tradici má i škála nabídky bohatého společenského a kulturního života. Nadechněte se zdejší atmosféry, zaposlouchejte se do koncertů, zatančete si v kavárnách, poseďte s přáteli a relaxujte.

Bohatý společenský a kulturní život v Karlových Varech má mnoholetou tradici.

Legenda:
. více jak 50 procent kapacity dostupné
. dostupné 20 - 49 procent kapacity
. dostupné 1 - 19 procent kapacity
. v daný den není dostupná žádná kapacita
Online rezervace
Pouze pro MV!

Pověření pracovníci mohou provést přímou rezervaci z interní sítě MV přes tlačítko Online rezervace.
Lázeňský dům se skládá z šesti budov (Tosca, Albatros, Zvon, Ostrava, Thermie, Balneo) a nabízí ubytování v 85 pokojích, které jsou členěny na jednolůžkové, dvoulůžkové a jeden třílůžkový plus luxusní apartmá. Stravování je zajištěno ve vlastní nově zařízené jídelně, kde nabízíme široký výběr podávaných jídel včetně snídaní formou švédských stolů. Našim hostům je nadále k dispozici i stylově zařízená kavárna.

Lázeňský dům Tosca poskytuje pouze preventivní rehabilitace a rekondiční pobyty pro příslušníky Policie ČR a HZS.

Péče poskytovaná Zdravotnickým zařízením MV je zaměřena na:

 • pohybové a zažívací ústrojí, metabolické poruchy
 • ozdravné procedury (ø počet 15–30/os.)

Lázeňská péče je zajištěna zkušenými profesionálními zdravotnickými pracovníky v moderním balneo provozu.

Procedury a aktivity poskytované v lázeňském domě:

 • rehabilitační bazén
 • sauna s odpočívárnou
 • koupele (perličkové, přísadové/rašelinové)
 • vodoléčebné procedury (zahrnující podvodní masáže, vířivé koupele horních a dolních končetin, střídavé nožní koupele), hydrogalvanické procedury
 • inhalace
 • elektroléčebné procedury (s využitím nízko-, středo- a vysokofrekvenčních /diatermie/ proudů)
 • oxygenoterapie
 • plynové injekce a plynové vaky
 • parafínové a rašelinové zábaly
 • laserová terapie (laser Biolas)
 • masáže (klasické i reflexní, lymfatická přístrojová a další techniky manuální terapie)
 • termoterapie, magnetoterapie
 • míčové hry, zapůjčení jízdního kola
 • Mimo výše uvedené procedury je možné využít i příslušné léčivé zdroje Karlových Varů ve formě pitné kúry (volně přístupné prameny na kolonádách).

Další služby lázeňského domu:

 • Možnost půjčení různých společenských her
 • zapůjčení kola (přilba, zámek)
 • stolní tenis, kulečník
 • fén, žehlička

Dalovice

Do Dalovic se můžete vydat MHD, vlakem nebo na kole. Podél koryta řeky Ohře vede cyklostezka, po níž dojedete až k náměstí v Dalovicích. Co můžete v Dalovicích vidět:

Svatošské skály

Skály se nachází v údolí řeky Ohře mezi Loktem a Karlovými Vary. Žulové skály vytváří podivuhodné útvary. Svatošskými skalami prochází naučná stezka, která vede mezi Loktem nad Ohří a karlovarským Doubím, je dlouhá asi 10 km a najdete na ní 12 zastávek s informacemi o archeologii, geologii, botanice a historii. Svatošské skály jsou od roku 1993 vyhlášeny národní památkou.

Loket nad Ohří

Město založené ve 13. století se chlubí gotickým hradem. Z loketského hradu vyjížděl Karel IV. na hony a podle pověsti našlo jeho vojsko horký pramen, dnes nazývaný Pramen Karla IV.
Město je vyhlášeno městskou památkovou rezervací.

Hvězdárna Hůrky

Hvězdárnu najdete na okraji Karlových Varů v obci Hůrky. Je otevřená od ledna do prosince. Krom zkoumání noční oblohy pořádá hvězdárna různé druhy přednášek o astrologii i kroužky pro děti.

Ostrov nad Ohří

Město Ostrov nad Ohří naleznete na cestě z Karlových Varů do Jáchymova. Město je zajímavé svými historickými památkami, které jsou postaveny v románském, gotickém a renesančním stylu. K nejzajímavějším místům v Ostrově nad Ohří patří krásný zámek, v němž najdete galerii umění, po prohlídce se můžete projít zámeckým parkem a odpočinout si v něm. Na starém náměstí naleznete historickou Radnici.

Další zajímavá místa jsou: kostel sv. Jakuba Většího, kostel sv. Michaela, kaple Panny Marie Einsiedelnské a pohřební kaple Sasko-Lauenburských vévodů.

Kontakty

Recepce:
Otevírací doba:
0:00 – 24:00 hodin 
telefon: + 420 353 178 111
e-mail: recepcetosca@zsmv.cz

Ředitel lázeňského domu:
Martin Mautner
mobil: +420 606 625 448 
e-mail: m.mautner@zsmv.cz

Adresa lázeňského domu:
Lázeňský dům Tosca
Moravská 220/8
360 01 Karlovy Vary

GPS souřadnice: Loc:  50°13´20.786″N , 12°53´1.968″E