Lázeňský dům TOSCA

LD Tosca je dle rozhodnutí Ministerstva vnitra ČR pro veřejnost uzavřen a je vyčleněn pro účely resortu.

Lázeňský dům TOSCA se nachází v samotném centru lázeňského města Karlovy Vary u světoznámého pramene Vřídlo v bezprostřední blízkosti kostela sv. Máří Magdalény. Lázeňský dům Tosca sestává z šesti budov (Tosca, Albatros, Zvon, Ostrava, Thermie, Balneo) a disponuje celkovou kapacitou 210 lůžek. Budova Thermie prošla v roce 2017 a 2018 kompletní rekonstrukcí. Našim hostům je nadále k dispozici stylově zařízená kavárna, v níž je možno si vybrat z širokého sortimentu nápojů, s krásným výhledem na Vřídelní kolonádu.

Karlovy Vary jsou největším lázeňským městem České republiky v blízkosti německých hranic na soutoku řek Ohře, Teplá a Rolava ve výšce 380 m nad mořem. Vyvěrá zde celkem 12 termálních pramenů s teplotou od 40 °C do 72 °C, které se využívají k pitné kúře, koupelím, zubním irigacím, inhalacím aj. Kromě termálních pramenů poskytují Karlovy Vary též mnoho architektonických skvostů, jakými jsou např. Mlýnská kolonáda, a nabízejí možnost vyzkoušet řadu významných produktů, jako jsou lázeňské oplatky, kvalitní bylinný likér Becherovka, minerální voda Mattoni, luxusní české křišťálové sklo Moser, karlovarský porcelán Thun a jiné. Mnohaletou tradici má i škála nabídky bohatého společenského a kulturního života. Nadechněte se zdejší atmosféry, zaposlouchejte se do koncertů, zatančete si v kavárnách, poseďte s přáteli a relaxujte. Bohatý společenský a kulturní život v Karlových Varech má mnoholetou tradici.

Historie O založení města koluje stará romantická pověst, která vypráví o římském císaři a českém králi Karlu IV. a jeho lovecké vášni. Jednoho krásného dne se prý vydal ze svého nedalekého hradu Lokte na hon. Celý den se lovecké družině nedařilo. Teprve na zpáteční cestě spatřili lovci statného jelena, kterého začali pronásledovat až do míst, kde vyvěrají teplé prameny. Štvané zvíře skočilo ze skály, lovečtí psi se vrhli za ním, ale družina jim přispěchala na pomoc. Ke svému překvapení lovci nalezli vodu, z níž stoupala pára. Někteří psi plavali ve vodě, jiní si lízali rány. Vzdělaný Karel IV., který znal podobné prameny ze severní Itálie, ponořil do vody svou zraněnou nohu a brzy se prý jeho rána zahojila. Moudrý císař pochopil, že voda má léčebné účinky, a proto zde nechal vystavět město, které dodnes nese jeho jméno.

 

Legenda:
. více jak 50 procent kapacity dostupné
. dostupné 20 - 49 procent kapacity
. dostupné 1 - 19 procent kapacity
. v daný den není dostupná žádná kapacita
Online rezervace
Pouze pro MV!

Pověření pracovníci mohou provést přímou rezervaci z interní sítě MV přes tlačítko Online rezervace.
  Pokoje
  Lázeňský dům TOSCA nabízí svým hostům standartní ubytování v samotném centru lázeňského města Karlovy Vary u světoznámého pramene Vřídlo. Prostorné a vzdušné pokoje poskytují hostům veškerý komfort a potřebné vybavení, kdy samozřejmostí je vlastní koupelna s WC, televizor, lednice a Wi-Fi připojení je v celém hotelu k dispozici zdarma.

  Celková kapacita lázeňského domu je 210 lůžek ve 115 pokojích.

  Typ ubytování
  18 jednolůžkových pokojů
  93 dvoulůžkových pokojů
  4 apartmány

  Komplex sestává z šesti budov (Tosca, Albatros, Zvon, Ostrava, Thermie, Balneo). Budova Thermie prošla v roce 2017 a 2018 kompletní rekonstrukcí.

  Zahájení pobytu
  V den příjezdu je nástup na ozdravný pobyt od 9.00 hod. (příjem recepce, sesterna, lékař), ubytování je možné od 12.00 hod.. Pobyt  začíná obědem.

  Ukončení pobytu
  V den odjezdu je nutné pokoj uvolnit do 9.00 hod. Pobyt končí snídaní.

  Stravování
  Je zajištěno ve vlastní jídelně, kde nabízíme široký výběr podávaných jídel včetně snídaní formou švédských stolů. Našim hostům je nadále k dispozici stylově zařízená kavárna, s krásným výhledem na Vřídelní kolonádu.

  Další služby lázeňského domu:

  • Možnost půjčení různých společenských her
  • stolní tenis, kulečník
  • LD disponuje omezenou kapacitou pro úschovu jízdních kol. Je nutné nahlásit úschovu vlastního kola na recepci před nástupem na pobyt.

  Parkování
  U Lázeňského domu Tosca je omezený počet parkovacích míst a není zde možné dlouhodobé parkování většího počtu automobilů. V den příjezdu a odjezdu můžete na nezbytně dlouhou dobu zastavit u objektu a vyložit či naložit zavazadla – vjezd do lázeňské zóny je možný po předložení platného poukazu k pobytu. Parkování je možné v parkovacím domě Libušina za zvýhodněnou cenu pro klienty LD Tosca: 1.320 Kč na 14 dní nebo 960 Kč na 7 dní. V lázeňské zóně a přilehlých ulicích (Moravská, Libušina, Svahová, Kolmá a Na Petříně) nelze parkovat. V této části je parkování vyhrazeno pouze pro rezidenty.

  Zdravotnické zařízení MV poskytuje rehabilitační aktivity a lázeňskou péči pouze pro příslušníky Policie ČR a HZS.

  Péče poskytovaná Zdravotnickým zařízením MV je zaměřena na:

  • pohybové a zažívací ústrojí, metabolické poruchy
  • forma rehabilitačních aktivit (ø počet 15–20 procedur/osoba)
  • forma lázeňské péče (ø počet 20-35 procedur/osoba)

  Lázeňská péče je zajištěna zkušenými profesionálními zdravotnickými pracovníky v moderním balneo provozu.

  Procedury a aktivity poskytované v lázeňském domě:

  • rehabilitační bazén
  • sauna s odpočívárnou
  • koupele (perličkové, přísadové/rašelinové)
  • vodoléčebné procedury (zahrnující podvodní masáže, vířivé koupele horních a dolních končetin, střídavé nožní koupele), hydrogalvanické procedury
  • inhalace
  • elektroléčebné procedury (s využitím nízko-, středo- a vysokofrekvenčních /diatermie/ proudů)
  • oxygenoterapie
  • plynové injekce a plynové vaky
  • parafínové a rašelinové zábaly
  • laserová terapie (laser Biolas)
  • masáže (klasické i reflexní, lymfatická přístrojová a další techniky manuální terapie)
  • termoterapie, magnetoterapie
  • míčové hry, zapůjčení jízdního kola
  • Mimo výše uvedené procedury je možné využít i příslušné léčivé zdroje Karlových Varů ve formě pitné kúry (volně přístupné prameny na kolonádách).

  Dalovice

  Do Dalovic se můžete vydat MHD, vlakem nebo na kole. Podél koryta řeky Ohře vede cyklostezka, po níž dojedete až k náměstí v Dalovicích. Co můžete v Dalovicích vidět:

  Svatošské skály

  Skály se nachází v údolí řeky Ohře mezi Loktem a Karlovými Vary. Žulové skály vytváří podivuhodné útvary. Svatošskými skalami prochází naučná stezka, která vede mezi Loktem nad Ohří a karlovarským Doubím, je dlouhá asi 10 km a najdete na ní 12 zastávek s informacemi o archeologii, geologii, botanice a historii. Svatošské skály jsou od roku 1993 vyhlášeny národní památkou.

  Loket nad Ohří

  Město založené ve 13. století se chlubí gotickým hradem. Z loketského hradu vyjížděl Karel IV. na hony a podle pověsti našlo jeho vojsko horký pramen, dnes nazývaný Pramen Karla IV.
  Město je vyhlášeno městskou památkovou rezervací.

  Hvězdárna Hůrky

  Hvězdárnu najdete na okraji Karlových Varů v obci Hůrky. Je otevřená od ledna do prosince. Krom zkoumání noční oblohy pořádá hvězdárna různé druhy přednášek o astrologii i kroužky pro děti.

  Ostrov nad Ohří

  Město Ostrov nad Ohří naleznete na cestě z Karlových Varů do Jáchymova. Město je zajímavé svými historickými památkami, které jsou postaveny v románském, gotickém a renesančním stylu. K nejzajímavějším místům v Ostrově nad Ohří patří krásný zámek, v němž najdete galerii umění, po prohlídce se můžete projít zámeckým parkem a odpočinout si v něm. Na starém náměstí naleznete historickou Radnici.

  Další zajímavá místa jsou: kostel sv. Jakuba Většího, kostel sv. Michaela, kaple Panny Marie Einsiedelnské a pohřební kaple Sasko-Lauenburských vévodů.

   

  Klikněte na fotografie pro zobrazení virtuální prohlídky

   

  Kontakty

  Recepce:
  Otevírací doba:
  0:00 – 24:00 hodin
  telefon: + 420 353 178 111
  e-mail: recepcetosca@zsmv.cz

  Ředitel lázeňského domu:
  Martina Toršová
  mobil: +420 774 854 144
  e-mail: m.torsova@zsmv.cz

  Adresa lázeňského domu:
  Lázeňský dům Tosca
  Moravská 220/8
  360 01 Karlovy Vary
  GPS souřadnice: Loc:  50°13´20.786″N , 12°53´1.968″E