Lázeňský dům MERCUR

Lázeňský dům Mercur – leží v nejkrásnější lokalitě města, přímo naproti kolonádě s vývody minerálních pramenů.  Lázeňský dům Mercur tvoří dvě budovy, jejichž celková kapacita je 91 lůžek. U Lázeňského domu MERCUR nelze dlouhodobě parkovat. V den příjezdu a odjezdu můžete krátkodobě zastavit u objektu a vyložit či naložit zavazadla – vjezd do lázeňské zóny je možný po předložení platného poukazu k pobytu.

Mariánské Lázně – nejmladší lázně západočeského lázeňského trojúhelníku, druhé největší české lázně v nadmořské výšce 600 m, označované rovněž za architektonickou perlu – město v parku a park ve městě: nádherná krajina s převážně secesní architekturou, čistý vzduch, klidné prostředí spolu s bohatým nalezištěm minerálních pramenů, kterých jen v centru vyvěrá 40 – Křížový, Karolínin, Rudolfův, Ferdinandův, Lesní a Ambrožův pramen aj. Hlavní lázeňská promenáda a významná stavební památka je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889. Typickou dominantou lázní je Zpívající fontána, ale příhodné předpoklady pro lázeňskou péči a relaxační pobyty představuje i řada dalších půvabů města.

Historie – kolonáda v Mariánských Lázních je vzácným příkladem dobových staveb, jaké bývaly v minulosti v našich i zahraničních lázních a postupně byly likvidovány nebo modernizovány. Zdejší kolonáda přežila. Její rekonstrukce proběhla v letech 1973–1981 a ve svém průběhu se změnila v rámci generální modernizace celé promenády mezi pavilony Křížového a Karolinina pramene. Cyklus nástropních fresek s motivy „Touha člověka létat“ je dílem malíře Josefa Vyleťala a bronzové reliéfy na stěnách kolonády vytvořil Antonín Kuchař.

Legenda:
. více jak 50 procent kapacity dostupné
. dostupné 20 - 49 procent kapacity
. dostupné 1 - 19 procent kapacity
. v daný den není dostupná žádná kapacita
Online rezervace
Pouze pro MV!

Pověření pracovníci mohou provést přímou rezervaci z interní sítě MV přes tlačítko Online rezervace.
Pokoje
Lázeňský dům MERCUR nabízí svým hostům standartní ubytování v nejkrásnější lokalitě města, přímo naproti kolonádě s vývody minerálních pramenů. Prostorné a vzdušné pokoje poskytují hostům veškerý komfort a potřebné vybavení, kdy samozřejmostí je vlastní koupelna s WC, televizor, lednice a Wi-Fi připojení je v celém hotelu k dispozici zdarma.

Celková kapacita lázeňského domu je 91 lůžek v 59 pokojích.

Typ ubytování
27 jednolůžkových pokojů
31 dvoulůžkových pokojů
  1 apartmán

Zahájení pobytu
V den příjezdu je nástup na ozdravný pobyt od 9.00 hod. (příjem recepce, sesterna, lékař), ubytování je možné od 12.00 hod.. Pobyt  začíná obědem.

Ukončení pobytu
V den odjezdu je nutné pokoj uvolnit do 9.00 hod.. Pobyt končí snídaní. 

Stravování
Je zajištěno ve smluvní restauraci v hotelu Agricola, která je vzdálená cca 2 km, doprava MHD je zajištěna. Restaurace nabízí široký výběr podávaných jídel včetně snídaní formou švédských stolů.

Další služby lázeňského domu:

 • zapůjčení jízdních horských kol (přilba, zámek)
 • stolní hry, elektrické šipky
 • vnitřní bazén
 • možnost zapůjčení fénu, napařovací žehličky

Parkování
U Lázeňského domu Mercur není možné dlouhodobé parkování. V den příjezdu a odjezdu můžete na nezbytně dlouhou dobu zastavit u objektu a vyložit či naložit zavazadla – vjezd do lázeňské zóny je možný po předložení platného poukazu k pobytu. Parkování je možné v hotelu Agricola za zvýhodněnou cenu pro klienty LD Mercur: 500,- Kč na 14 dní nebo 300,- Kč na 7 dní. Dále je možné parkování u hypermarketu Kaufland.

Zdravotnické zařízení MV poskytuje rehabilitační aktivity pouze pro příslušníky Policie ČR a HZS.

Péče poskytovaná Zdravotnickým zařízením MV je zaměřena na:

 • onemocnění ledvin a močových cest, dýchacího a pohybového ústrojí, onemocnění metabolická, stavy po některých onkologických operacích (např. ablace prsu, ledvin)
 • ozdravné procedury (ø počet 15/os.)

Procedury a aktivity poskytované v lázeňském domě:

 • rehabilitační bazén
 • masáže (klasické, reflexní), lymfatická přístrojová masáž na ruce a nohy a další techniky manuální terapie
 • koupele (perličkové, syntetické uhličité)
 • vodoléčebné procedury (zahrnující vířivé koupele horních a dolních končetin, střídavé nožní koupele)
 • elektroléčebné procedury (s využitím nízko-, středo- a vysokofrekvenčních /diatermie/ proudů)
 • magnetoterapie, ultrazvuk, inhalace, plynové injekce a plynové vaky
 • parafínové zábaly na ruce
 • individuální i skupinové cvičení formou léčebné tělesné výchovy (tělocvična)

• Mimo výše uvedené procedury je možné využít i příslušné léčivé zdroje Mariánských Lázní ve formě pitné kúry (volně přístupné prameny na kolonádách).

 • onemocnění ledvin a močových cest, dýchacího a pohybového ústrojí, onemocnění metabolická, stavy po některých onkologických operacích (např. ablace prsu, ledvin)
 • ozdravné procedury (ø počet 15/os.)

Procedury a aktivity poskytované v lázeňském domě:

 • rehabilitační bazén
 • masáže (klasické, reflexní), lymfatická přístrojová masáž na ruce a nohy a další techniky manuální terapie
 • koupele (perličkové, syntetické uhličité)
 • vodoléčebné procedury (zahrnující vířivé koupele horních a dolních končetin, střídavé nožní koupele)
 • elektroléčebné procedury (s využitím nízko-, středo- a vysokofrekvenčních /diatermie/ proudů)
 • magnetoterapie, ultrazvuk, inhalace, plynové injekce a plynové vaky
 • parafínové zábaly na ruce
 • individuální i skupinové cvičení formou léčebné tělesné výchovy (tělocvična)

Mimo výše uvedené procedury je možné využít i příslušné léčivé zdroje Mariánských Lázní ve formě pitné kúry (volně přístupné prameny na kolonádách).

Park Boheminium
Boheminium se nachází v překrásném prostředí krajinného parku. Prohlédnout si zde můžete přes 60 zmenšenin památek z celé ČR, například zámek Červená Lhota, ratibořické Staré Bělidlo, hrad Karlštejn, Kamenný most v Písku, pražský chrám sv. Jana Nepomuckého, telekomunikační věž na Ještědu, libereckou lanovou dráhu, zámek Kynžvart, atd.

Kladská
Necelých 9 km severně od Mariánských Lázní se nachází jedno z nejkrásnějších míst na Chebsku, rybník a lovecký zámeček Kladská v centru nejcennějšího území Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

Rozhledna Hamelika
Rozhledna má název podle vrchu Hamelika, na kterém stojí. Říká se jí také rozhledna Panorama podle stejnojmenné kavárny. Stavba byla postavena stavitelem Fridrichem Zicklerem roku 1876. Je 20 m vysoká a má 100 schodů. Rozhledna stojí v nadmořské výšce 722 metrů. Při pohledu směrem na západ je možné z jejího vrcholu zahlédnout část Českého lesa s vrcholem Dyleň.

Geologický park

Naučná stezka na okraji lázeňského města nabízí přehled o geologické stavbě a rostlinných společenstvích Slavkovského lesa. Stezka se nachází ve svahu bukového lesa nad budovou Městského muzea. Provází expozicí ve volné přírodě ve svahu lesoparku, kam byly umístěny známé i vzácně se vyskytující horniny z vybraných lokalit Slavkovského lesa. Rostliny, byliny a keře jsou vybrány tak, aby odpovídaly skutečnému výskytu ve vazbě na geologický podklad a půdní podmínky v místě odběru hornin. Na téměř 10 ha a přibližně 1,5 km lesních pěšin se tedy můžete seznámit s geologickou historií Karlovarského kraje.

Rozhledna na Panském vrchu

Železná konstrukce rozhledny se nachází na vrchu nedaleko obce Drmoul, byla zpřístupněna 15. listopadu v roce 2008. Celková výška rozhledny je 55 m. Samotná vyhlídková plocha se nachází ve výšce 40 m a vystoupat k ní můžete po 207 schodech. Z rozhledny můžete obdivovat výhled na Slavkovský les, Mariánské Lázně, Dyleň, Lázně Kynžvart a Přimdu. Během zimních měsíců je z bezpečnostních důvodů uzavřená.

Kynžvartské kyselky

Naučná stezka zavede návštěvníky ke čtyřem kyselkám: Jezevčí, Kančí, Liščí I. a Liščí II.. Kynžvartské kyselky, jak název napovídá, se nachází asi jeden kilometr od Lázní Kynžvart. Pokud se vydáte z Lázní Kynžvart po silnici směrem na Valy, asi po kilometru minete na levé straně silnice informační tabuli, u které stezka začíná. Trasa je dlouhá přibližně 2 kilometry, cesty k pramenům jsou zpevněny dřevěnými chodníčky.

 

Dále můžete navštívit světoznámé lázně Karlovy Vary, které jsou bohaté na vývěry horkých pramenů, z nichž nejznámější je Vřídlo s teplotou 73oC. Františkovy Lázně jsou nejmladšími lázněmi slavného západočeského lázeňského trojúhelníku, mohou se pochlubit půvabnými parky a přírodní rezervací Soos s naučnou stezkou bahenními sopkami a slatiništi.

Město Cheb – jeho centrum je městskou památkovou rezervací, symbolem se stal malebný komplex středověkých měšťanských domů Špalíček, který tvoří dominantu chebského náměstí. Chebský hrad z 12. století je jednou z nejkrásnějších středoevropských románských památek.

Kontakty

Recepce:
Otevírací doba:
0:00 – 24:00 hodin 
telefon: + 420 354 622 309
mobil:   + 420 605 209 820
fax:        + 420 354 622 143
e-mail: recepcemercur@zsmv.cz

Ředitel lázeňského domu:
Bc. Jan Parýzek
mobil: +420 605 205 734 
e-mail: j.paryzek@zsmv.cz

Adresa lázeňského domu:
Lázeňský dům MERCUR
Masarykova 25/3
359 01 Mariánské Lázně

GPS souřadnice: Loc: 49°58‘41.354“N, 12°42‘22.263“E