Lázeňský dům LUNA

LD Luna je dle rozhodnutí Ministerstva vnitra ČR pro veřejnost uzavřen a je vyčleněn pro účely resortu.

Lázeňský dům Luna tvoří tři budovy, které se nachází v samotném centru Františkových Lázní, přičemž dvě budovy leží přímo na kolonádě a třetí budova 5 minut od kolonády. Ubytovací kapacita je celkem 101 lůžek. U Lázeňského domu LUNA není možné dlouhodobě parkovat. V den příjezdu a odjezdu lze zastavit na krátkou dobu a naložit či vyložit zavazadla – vjezd do lázeňské zóny je možný po zaplacení povolenky (20 Kč).
Vzdálenost od Prahy je 170–175 km, dle zvolené příjezdové trasy.

Františkovy Lázně představují výjimečné prostředí s možností krásných procházek, odpočinku a relaxace. Díky velkému množství parků a lesů, které Františkovy lázně obklopují, jsou nazývány „Zelenou perlou Chebska“.
Jednou ze zajímavostí je Komorní Hůrka, nejmladší sopka ve střední Evropě, a rezervace SOOS, rozlehlé rašeleniště a slatiniště s naučnou stezkou, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera. Prosluly především léčbou ženských chorob, ale léčí i nemoci srdce a krevního oběhu, onemocnění pohybového ústrojí. Léčba přírodními zdroji zahrnuje slatinné koupele, slatinné zábaly, plynové uhličité koupele, plynové injekce a uhličité koupele. Františkovy Lázně jsou jedny z nejvyhledávanějších evropských lázní, jejich symbolem je soška Františka, malého chlapce s rybou.

Historie Skutečné dějiny Františkových Lázní začínají daleko před jejich založením. Již ve středověku donášely nosičky vody Františkův pramen do blízkého Chebu, kde se pil jako stolní voda. Později objevili lékaři jeho léčebné účinky a pramen se stal nejvyhledávanějším léčivem v Evropě.
Tyto známé západočeské lázně jsou situovány v rovinaté krajině obklopené rozsáhlými parky a lesoparky, které společně s typickou lázeňskou architekturou vytváří klidné a příjemné místo pro ozdravnou léčbu a relaxaci.

Legenda:
. více jak 50 procent kapacity dostupné
. dostupné 20 - 49 procent kapacity
. dostupné 1 - 19 procent kapacity
. v daný den není dostupná žádná kapacita
Online rezervace
Pouze pro MV!

Pověření pracovníci mohou provést přímou rezervaci z interní sítě MV přes tlačítko Online rezervace.
  Pokoje
  Prostorné a vzdušné pokoje poskytují hostům veškerý komfort a potřebné vybavení, kdy samozřejmostí je vlastní koupelna s WC, televizor, lednice a Wi-Fi připojení je v celém hotelu k dispozici zdarma.

  Celková kapacita lázeňského domu je 101 lůžek v 53 pokojích.

  Typ ubytování
  5 jednolůžkových pokojů
  47 dvoulůžkových pokojů
  1 apartmán

  Zahájení pobytu
  V den příjezdu je nástup na ozdravný pobyt od 9.00 hod. (příjem recepce, sesterna, lékař), ubytování je možné od 12.00 hod. Pobyt  začíná obědem.

  Ukončení pobytu
  V den odjezdu je nutné pokoj uvolnit do 9.00 hod.. Pobyt končí snídaní.

  Stravování
  Je zajištěno ve vedlejší restauraci „DE Prestige CAFÉ“, kde je široká nabídka jídel včetně snídaní formou švédských stolů.

  Další služby lázeňského domu:

  • zapůjčení jízdních horských kol (přilba, zámek)
  • stolní hry, elektrické šipky
  • možnost zapůjčení fénu, napařovací žehličky

  Parkování
  U Lázeňského domu Luna je omezený počet parkovacích míst a není zde možné dlouhodobé parkování většího počtu automobilů. V den příjezdu a odjezdu můžete na nezbytně dlouhou dobu zastavit u objektu a vyložit či naložit zavazadla – vjezd do lázeňské zóny je možný po zaplacení povolenky (20 Kč). Parkování je možné na parkovišti „Parkan“ za zvýhodněnou cenu pro klienty LD Luna: 800 Kč na 14 dní.

  Zdravotnické zařízení MV poskytuje rehabilitační aktivity a lázeňskou péči pouze pro příslušníky Policie ČR a HZS.

  Péče poskytovaná Zdravotnickým zařízením MV je zaměřena na:

  • onemocnění srdce a cév, pohybového aparátu, dýchacích cest a metabolická a gynekologická (onkologická) onemocnění
  • forma rehabilitačních aktivit (ø počet 15–20 procedur/osoba)
  • forma lázeňské péče (ø počet 20-35 procedur/osoba)
  • ozdravné procedury u nás zajišťují zkušení odborníci ve vlastním nově zrekonstruovaném balneo centru

  Procedury a aktivity poskytované v lázeňském domě:

  • Lázeňský dům má přírodní léčivý minerální zdroj
  • koupele (perličkové, přísadové /rašelinové, olejové, solfatanové a střídavé)
  • elektroléčebné procedury s využitím nízko-, středo- a vysokofrekvenčních proudů
  • magnetoterapie, fototerapie (biostimul)
  • vodoléčebné procedury včetně podvodních masáží, celotělové vířivé koupele
  • inhalace, oxygenoterapie, plynové injekce a vaky
  • tepelné zábaly „fango“ (směs rašeliny a parafínu), parafínové zábaly na ruce
  • laserová terapie (laser Biolas)
  • masáže (klasické, reflexní, plosky nohou, lávové)
  • lymfatická přístrojová masáž na ruce a na nohy, manuální lymfatická masáž a další techniky manuální terapie (baňkování)
  • individuální i skupinové cvičení formou léčebné tělesné výchovy (tělocvična)
  • možnost využít vibrační plošinu, stepper, rotoped a crossové trenažery
  • pěší turistika, internet na recepci
  • Mimo výše uvedené procedury je možné využít i příslušné léčivé zdroje Františkových Lázní ve formě pitné kúry (volně přístupné prameny na kolonádách)

  Komorní hůrka
  Je nejmladší sopkou na území Českého masivu a nachází se nedalo Františkových Lázní. Sopka vznikla na dně již vysychajícího slaného jezera, které se rozkládalo v dnešní Chebské a Sokolovské pánvi. Vrchol Komorní Hůrky dnes dosahuje výšky 503 m n. m.

  Národní přírodní rezervace Soos
  Nedaleko Františkových Lázní leží národní přírodní rezervace Soos. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. Mofetách – bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu.
  Prazvláštní měsíční krajina, rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí. Tak vypadá národní přírodní rezervace Soos, rozlehlé rašeliniště s řadou minerálních pramenů. V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin.

  Hrad Seeberg
  Nacházející se přibližně 5 km západně od Františkových Lázní je jedním z hrstky zachovaných ministeriálních v Česku a jako jediný z nich slouží výlučně muzejním účelům. Svým návštěvníkům nabízí rozsáhlé exposice presentující dějiny hradu, vývoj interiérů a nábytkové tvorby 19. století (empír, biedermeier, druhé rokoko, novorenesance, novogotika, chippendale), slavný chebský intarsovaný nábytek a historii výroby porcelánu v západních Čechách. Prostory hrázděné barokní stodoly, kolny a věžového špejcharu v předhradí jsou naopak věnovány lidové kultuře, zemědělství a řemeslům chebského venkova v 19. století. V létě hrad Seeberg pravidelně ožívá při dnes již tradičním Historickém jarmarku či roku 2015 poprvé uspořádaném Festivalu vína. Ke zdejšímu programu patří každoročně též koncerty nejrůznějších žánrů a tematická odpoledne pro děti i dospělé.

  Zámek Kynžvart
  Klasicistní zámek, jehož historie je spojena s rodem Metternichů, se nachází v Karlovarském kraji v lázeňském trojúhelníku. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami. Uvnitř pak zaujme kabinet kuriozit s několika egyptskými mumiemi. Prohlídková trasa zahrnuje interiéry, vybavené empírovým nábytkem a dobovými portréty, zámeckou zbrojnici, expozici připomínající posledního chebského kata a zároveň prvního správce kynžvartského muzea Karla Hussa anebo věhlasný Metternichův kabinet kuriozit, kde každý unikátní předmět má svůj jedinečný příběh. Kabinet obsahuje 4 000 exponátů z celého světa. Součástí kabinetu kuriozit je egyptologické oddělení. Všechny vystavené předměty daroval Metternichovi (v roce 1828) egyptský místokrál Muhmad Ali (viz Mumie od místokrále Egypta).

  Okolí
  Rovinaté okolí je ideální pro turistiku, je zde mnoho možností pro cykloturistiku. 3 km od města je nově vybudovaná cyklostezka, která vede až do Karlových Varů.

   

  Klikněte na fotografie pro zobrazení virtuální prohlídky

   

  Kontakty

  Recepce:
  Otevírací doba:
  0:00 – 24:00 hodin
  telefon: + 420 351 014 100
  + 420 351 014 200
  mobil:   + 420 605 209 818

  e-mail: recepceluna@zsmv.cz

  Ředitel lázeňského domu:
  Bc. Jan Parýzek
  telefon: + 420 351 014 222
  mobil:   + 420 605 205 734
  e-mail: j.paryzek@zsmv.cz

  Adresa lázeňského domu:
  Lázeňský dům LUNA
  Národní 14/13a
  351 01 Františkovy Lázně

  GPS souřadnice: Loc:  50°7‘7.050“N, 12°21‘3.185“E