Pomáhejte s námi ženám bez domova

Odbor marketingu  a specializované metodiky pravidelně ve spolupráci s dalšími odbory ZSMV pořádá sbírky pro sociálně znevýhodněné skupiny. Pojďme i nyní společně podpořit neziskovou organizaci JAKO DOMA, která se věnuje ženskému bezdomovectví.

 

Více informací naleznete zde: http://jakodoma.org/hlavni-stranka/

 

Ženy bez domova jsou v období pandemie COVID-19 ohroženější než kdy dříve. Přišly o brigády, některé ubytovny a noclehárny zavřely (a současná humanitární ubytovací zařízení zdaleka nepokrývají poptávku), nemají dostatečné hygienické podmínky, které by je ochránily před nákazou. S narůstajícím počtem nakažených COVID-19 je možné, že se opět omezí služby pro lidi bez domova. Vytřiďme tedy své šatníky, koupelny a domácnost, oslovme své okolí a podpořme ženy, které to neměly a nemají v životě jednoduché.

 

Velmi urgentně potřebují: boty (tenisky, holinky, zimní obuv), oblečení XL, XXL, trička, mikiny, svetry, bundy, legíny, tepláky, kalhoty, spodní prádlo všech velikostí, hygienické potřeby, trvanlivé potraviny, konzervy, instantní polévky, stany, spacáky, deky, sušáky na prádlo. 

                                              

Věci můžete nosit do poloviny října 2020 na Oddělení marketingu a technického zabezpečení služeb, 2. patro budovy D nebo přímo k paní Ing. Hance Kosové po telefonní domluvě.